Jdi na obsah Jdi na menu
 


Johny Depp

Celé jméno: Johny Christopher Depp II

Rodiče: matka Betty Sue (číšnice) a otec Johny (inženýr)

Sourozenci: sestra Christie Dembrowski a bratr Danny Depp

Datum narození: 09.06.1963

Místo narození: Owensboro, Kentucky, USA

Znamení: blíženec

Kvůli otcovému zaměstnání musela rodina hodně cestovat, takže opustili rodné Kentucky a vydali se na cesty. Stěhovali se tak často, že si Johny ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než drogám. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.
Se školou skoncoval v 16 letech a rozhodl se věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do LA. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou, s níž se ve dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou 2 roky, ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho 1. film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.
Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za 3 z nich získal nominace na Zlatý Glóbus.
Během natáčení Střihorukého Edwara poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss.
V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".
Dne 24. 5. 1999 se mu v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla, v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina.
S režiserem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005, když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.
Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra M. Fostera Hledání země nezemě, kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly. Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a v současné době natáčí již 3. pokračování Pirátů z Karibiku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

moje láska

(majdas, 9. 10. 2010 13:30)

jejda on je moja laska slaďoučká. je moc sladký